2:49 am - niedziela Październik 20, 2019

Wsparcie dla logistyki

Sytuacje na drodze w mieście Jelenia Góra remonty mocno komplikują

Logistyka to jedna z prężniej rozwijających się branży w Polsce. Wynika to w dużej mierze ze specyficznego położenia naszego kraju, który ze względów geograficznych należy określić jako tranzytowy. W Polsce znajdziemy więc wiele przedsiębiorstw działających w tej sferze biznesu, które korzystają z nowoczesnych technologii, takich jak system nawigacji satelitarnej.

Co daje nawigacja w logistyce? Z pewnością, tego typu urządzenia są tutaj niezwykle przydatne. Zdaje się, że nawet najbardziej doświadczony kierowca nie zna wszystkich polskich dróg ani miast, nie mówiąc już o europejskich połączeniach. Czasami więc konieczne jest podparcie się mapą. Elektroniczne mapy są bardzo precyzyjne, a do tego można je cyklicznie aktualizować, co sprawia, że mogą być w pełni użyteczne przez długi okres czasu. Zdecydowanie łatwiej prowadzi się też auto, jeśli na bieżąco uzyskuje się podpowiedzi, w którą stronę powinno się skręcić, kiedy zwolnić, a kiedy się zatrzymać. Popularne GPS-y są naprawdę dobrymi nawigatorami.

Dzięki wykorzystywaniu systemów nawigacji satelitarnej firmy z branży logistycznej mogą lepiej realizować zlecenia. Transporty rzadziej mają opóźnienia, a i czas przejazdu z miejsca A do miejsca B może się znacznie skrócić. Zdaje się więc, że dla przedsiębiorstw zajmujących logistyką opłacalne jest inwestowanie w GPS-y.

W kategorii: Nawigacja w logistyce

Brak komentarzy

Zostaw komentarz