2:22 am - niedziela Październik 20, 2019

Nawigacja w branży logistycznej

Nokia 500 https://traffic.naviexpert.pl/remonty/raciborz/

Z systemów nawigacji satelitarnej korzystają bardzo różne podmioty. Są to i zwykli kierowcy, którzy wykorzystują tego typu urządzenia do celów prywatnych, i przedsiębiorca. W niektórych branżach GPS-y są wykorzystywane niezwykle często. Wymienić można tutaj chociażby branżę logistyczną.

Co daje nawigacja w logistyce? Przede wszystkim, dzięki niej transporty docierają do celu dużo szybciej oraz mają zdecydowanie mniej opóźnień. GPS pozwala na bardzo precyzyjne wyznaczenie trasy przejazdu oraz znacznie ułatwia samą jazdę. Kiedy kierowca przez cały czas może kontrolować swoje położenie na mapie, a do tego system udziela mu ciągłych podpowiedzi, to nie musi się już zastanawiać, kiedy ma skręcić i czy jedzie prawidłowo. Oczywiście, w elektronicznych mapach zdarzają się błędy, ponieważ nie sposób jest idealnie odwzorować tak dużego wycinka rzeczywistości. Pojawiają się one jednak stosunkowo rzadko i nie mają większego znaczenia, ponieważ nie są w stanie wyprowadzić transportu na manowce.

Nawigacja satelitarna jest nie tylko ułatwieniem dla kierowców. Także osoby pracujące w centrali firmy logistycznej wspierają się tego typu urządzeniami, poprzez systematyczne kontrolowanie położenia pojazdów wiozących transporty. W ten sposób możliwa jest dodatkowa kontrola, która mobilizuje kierowców do lepszej pracy.

W kategorii: Nawigacja w logistyce, Technologia

Brak komentarzy

Zostaw komentarz